Федоришин Василь Ілліч

Декан

Fedorushun V I
Оcвіта:
  Дрогобицьке музичне училище (1976-1980). з 1980 по 1982 Дрогобицький державний університеті ім. Івана Франка, 1982-1985 р., Київська державна консерваторія ім. П.І.Чайковського,
Посада:
  Декан факультету
Наукові ступені і звання:
  професор,кандидат педагогічних наук, заслужений діяч мистецтв України,2005
Дисципліни, які викладає:
    скрипка, альт.
В університеті працює:
  з 1989 р.
  декан факультету

кандидат педагогічних наук, професор Василь Ілліч Федоришин.

Навчався в Дрогобицькому музичному училищі (1976-1980) по класу скрипка-альт у викладачів Ріфмана Едуарда Яковича та Заслуженого діяча мистецтв України, на сьогоднішній день майстра кращого інструменту (скрипка-альт) на шостому міжнародному конкурсі скрипкових майстрів світу Пуцентело Мирослава Степановича. З 1980 по 1982 навчався в Дрогобицькому державному університеті імені Івана Франка на музично-педагогічному факультеті у класі Заслуженого діяча мистецтв України, всесвітньо відомого фольклориста, диригента, професора Корчинського Юліана Олексійовича. В 1982 році продовжує навчатись у Київській державній консерваторії імені П.І.Чайковського, у класі Заслуженого діяча мистецтв України, професора Щуцького Броніслава Степановича. 1985 р. - закінчив консерваторію зі спеціальності скрипка-альт, просвоєно кваліфікацію соліст оркестру, артист камерного ансамблю, викладач.

З 1989 року працює в Національному педагогічному універститеті імені М.П.Драгоманова. Разом із камерним оркестром і кращими студентами класу створює цикл концерт-лекторіїв для школярів та юнацтва "Педагог і музика", "Українська музика у світовій класиці". 1997 р. - присвоєно вчене звання доцент кафедри гри на музичних інструмента. 1998р. - на базі НПУ імені М.П.Драгоманова, спільно із "Всеукраїнською асоціацією "Афганці Чорнобиля" презентував щорічний творчий проект "Чорнобиль - молодь буде пам'ятати"; 2005р. - разом із "Всеукраїнською музичною спілкою" та Інститутом мистецтв започаткував концерт-лекторії "Видатні українські композитори у просторі часу"; 2005 р. - за поданням Ректора університету та вченої ради університету нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України (За особисті заслуги перед українським народом), Указом президента України від 20 квітня 2005р. присвоєно почесне звання "Заслужений діяч мистецтв України". 2006р. - присвоєно вчене звання професора кафедри інструментального та оркестрового виконавства. 2006р. - захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук. За період педагогічної діяльності підготував шість лауреатів Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. Автор ідеї запису відеофільму концерту-лекторію "Микола Колесса - син століття" для курсів українська музика і світова художня культура. Автор ідеї та співавтор електронного підручника "Вокальні твори на слова Т.Г.Шевченка у супроводі камерного оркестру". Опубліковано 16 статей у фахових виданнях з проблем - музична педагогіка. Зроблено більше 20 музичних редакцій до творів для камерного оркестру. Видано 3 навчально-методичних посібники для ВНЗ.

Тут буде відео

3291962